Tajné tipy od "profíků": jak pít za volantem a nenadýchat

Všichni řidiči jistě moc dobře znají situaci, kdy se ráno vzbudí po ohromném mejdanu a přemýšlí, jestli už náhodou mohou sednout za volant. Věřte, že když se nad takovou myšlenkou musíte pozastavit, řídit byste rozhodně neměli.
Alkohol za volantem - hlavní
Alkohol za volantem - hlavní
Business-Factory s.r.o.

reklama

Na každém silničním „rohu“ totiž číhají nevyzpytatelní policisté s plácačkami v ruce a s kouzelnou krabičkou, která „zbytkáč“ jistojistě odhalí. Proto se nemůžeme divit, že vynalézaví lidé se všemožnými způsoby snaží nechvalně známý alkohol tester obelstít. A jaké jsou ty prý nejzaručenější tipy?

1. Cucání kovové mince

Alkohol za volantem Foto: Business-Factory s.r.o.Tomuto způsobu vymýcení alkoholu z těla věří hlavně v Británii. Kovová mince by na sebe totiž měla navázat alkohol a změnit chemické složení v ústech. Britové ale asi nevědí, že platební mince jsou jedny z nejšpinavějších věcí na světě. Nejenže Brity nezachrání od pokuty za jízdu pod vlivem, ale navíc jim nejspíše přivodí nějaké vážnější choroby.

2. Kloktání ústní vodou

To, že některé ústní vody mají lihový základ, je známá věc. Vychytralí řidiči přišli na fintu, jak zmást alkohol tester právě díky ústní vodě. Po jejím požití se vám totiž mnohonásobně zvýší obsah alkoholu v dechu, někdy až na 8 promile, což je dvojnásobek smrtelné dávky! Spousta řidičů se právě trikem, působícím zhruba 20 minut, snaží zakrýt zbytkový alkohol nebo jedno malé pivečko. Ovšem taktéž záleží na náladě policisty.

3. Pojídání mýdlaAlkohol za volantem Foto: Business-Factory s.r.o.

To v Austrálii na to jdou ještě „chytřeji“. Čistotní Australané si totiž nejen myslí, že mýdlem oklamou dechovou zkoušku, ale že alkohol bleskově vyprchá i z krve. Zajímalo by nás, jak dlouho potom lidé po požití mýdla vypouští z úst voňavé bubliny.

4. Zadržování dechu a dýchání

Existuje spoustu chytrolínů, kteří tvrdí, že když zadržíte dech alespoň na 30 vteřin, alkohol v dechu se potlačí. Není to pravda, ba naopak! Zadržování dechu nebo pomalé dýchání spíše napomáhají zvýšení hladiny alkoholu. Na druhou stranu rychlé a hluboké dýchání je podle výzkumů asi jediná opravdu účinná a hlavně ověřená metoda, jak snížit obsah alkoholu v dechu až o 20 %. Ovšem až vás policisté uvidí, jak před zkouškou dýcháte jako žena u porodu, bude jim to hned jasné.

5. Konzumace cibule a česnekuAlkohol za volantem Foto: Business-Factory s.r.o.

Jedná se o jeden z nejrozšířenějších mýtů na našem území. Tato metoda možná působí na přihlouplé vesnické manželky čekající na drahého muže, až přijde z hospody, ale jinak je absolutně k ničemu. Odporný čpící pach cibule nebo česneku totiž zajistí, že když na někoho dýchnete, žádný alkohol neucítí (pokud dřív neomdlí), ale šikovné alkohol testery si ho stejně najdou.

6. Pastilky a kapky proti kašli

Zde platí to samé jako u bodu č. 5 akorát s tím rozdílem, že váš dech bude alespoň příjemný. Některé kapky proti kašli sice obsahují alkohol, ale je ho tak nepatrné množství, že to vaši dechovou zkoušku vůbec neovlivní. Holt naše výkonné muže zákona ani tentokrát neošálíte.

7. Drinky a prášky na rychlé odbourávání alkoholu

V dnešní době se na trhu objevují různé přípravky slibující rychlejší odbourávání alkoholu přímo v játrech. Věc je to sice účinná, ale spíše až druhý den po požití alkoholu. Tyto přípravky totiž pomáhají zmírňovat účinky alkoholu, ale samotný alkohol vám z krve nevysají.

reklama

reklama