Tak relaxuje Ken Block! S Raptorem v  písečných dunách

Spojení slavného jezdce a showmana Kena Blocka, nekompromisního Fordu Raptor a písečných dun. Jak by to tak asi mohlo dopadnout? Výsledek nemůže být jiný než litry spáleného benzínu a spousta zábavy.
Tak relaxuje Ken Block! S Raptorem v písečných dunách
Tak relaxuje Ken Block! S Raptorem v písečných dunách
Motor Trend Channel

reklama

Kdo by nemiloval velké, původně pracovní pickupy, které žerou i trávu kolem silnice, odvezou tchyni na dovolenou a navíc je s nimi kopec zábavy? Věříme, že i mezi vámi se najde dost fanoušků těchto aut se spotřebou malého tanku, a tak by vám následující video mělo udělat radost. Nás rozhodně baví, protože asi nikdo jiný neumí tahle velká auta potrápit tak jako Ken Block.

Je pravdou, že Kenovi to jde hlavně za volanty závodních speciálů, ale pracovní pickup mu zjevně také nedělá problémy. Jediné, co tak pravověrné puristy může na novém Raptoru mrzet, je použitá motorizace. Co si budeme povídat, šestiválcový Ecoboost o objemu 3,5 litru není to, co bychom si pod kapotou amerického monstra kdy představili… Ale vem to čert!

Nutno ale dodat, že šestiválec opatřený dvěma turbodmychadly posílá na všechna kola vskutku slušných 450 koní. Původní pětilitrový osmiválec disponoval „jen“ 411 koňmi.  Dlouhý test ve videu vám pak ukáže, že i menší agregát je vskutku dostačující k tomu, abyste si podmanili poušť. Pokud ale chcete rovnou vidět, co s Raptorem zvládne Ken, pak přeskočte na čas 8:59.

reklama

reklama