Takhle se vydělává! Ojetý McLaren prodal po 2 letech za dvojnásobek

Peníze dělají peníze. Když si můžete dovolit opravdu drahá a exkluzivní auta, v posledních letech platí, že na tom zaručeně neproděláte. McLaren P1 je toho skvělým příkladem a před pár dny se jeden lehce ojetý v aukci prodal za malé jmění.
Ojetý McLaren prodal po 2 letech za dvojnásobek
Ojetý McLaren prodal po 2 letech za dvojnásobek
www.carscoops.com

reklama

Nejdříve trocha čísel. McLaren P1 je pekelný stroj, kterého vzniklo jen 375 kusů. Rozebrán byl ještě před tím, než ho automobilka uvedla na trh. A to i přesto, že jeho cena byla stanovena na v přepočtu asi 27 milionů korun. Je inspirován monoposty F1, ale jeho technika jde možná ještě dál. Stručně se dá popsat jako hybrid, ale je to s ním kapánek složitější. Pohonná jednotka P1 se skládá z přepracovaného (přepracovaného vůči čemu? To slovo mi tam nesedí) nadvakrát přeplňovaného osmiválce, který má objem 3,8 litru, výkon 737 koní a maximální točivý moment 720 Nm. Elektromotor má pak výkon 179 koní a maximální točivý moment 260 Nm. Ve výsledku se tak dostaneme na výkon ohromujících 916 koní a točivý moment 900 Nm.

Ale čísla jsou jen jedna část dokonalosti auta. Tou druhou je pak fakt, že ačkoliv jde o pohonnou jednotku opatřenou turbodmychadly, díky elektromotoru funguje jako točivá atmosféra. Navíc automobilka do P1 nainstalovala systém KERS, takže je o zábavu postaráno jen při pomyšlení na sešlápnutí plynového pedálu. A právě tady pramení ta chuť boháčů po tom, mít P1 ve své garáži.

Rekordně drahý McLaren P1

Rekordně drahý McLaren P1 dá maximálku za 16 sekund

Speciální barva i cenovka

Tento konkrétní McLaren P1 se nakonec vydražil za v přepočtu 60 milionů korun a stal se tak nejdražším McLarenem P1 vůbec. Na přání jeho původního majitele nese auto velmi speciální modrý odstín karoserie, který musel být prý několikrát upraven. To proto, že dotyčný stále nebyl s odstínem spokojený. Vedle modré pak karoserii zdobí několik červených, černých a karbonových detailů, které najdeme i v interiéru.

Zde pak zaujmou především sedadla, která jsou inspirována Ferrari 365 GTB/4 Daytona a stejná má jen jeden jediný jiný McLaren P1 na světě. Milým detailem je pak speciální kosmetické zrcátko před sedadlem spolujezdce. Dotyčný tam nechal pro svou ženu vygravírovat vzkaz „vypadáš nádherně“. J Asi si musel u ženy tu šílenou investici nějak vyžehlit.

reklama

reklama