Takto by mohla vypadat Škoda Kodiaq Coupé. Jak se vám líbí?

Škodovka před nedávnem představila studii s názvem Vision E, která naznačuje, jak bude její kupé postavené na základech modelu Kodiaq, vypadat. Toho se chytil poloprofesionální designér X-Tomi, který se pokusil o render chystaného SUV.
Škoda Vision E
Škoda Vision E
Škoda Auto

reklama

A upřímně přiznáváme, že se nám to hodně líbí! X-Tomi, jak si mladý maďarský počítačový umělec říká, má cit. A s grafikou to navíc umí. Ostatně to už ukázal při renderování možné podoby Škody Citigo RS nebo ostré Kia Stinger kombi. Tenhle chlapík představil i render Volkswagenu Arteon, u kterého sice dnes už víme, jak vypadá, ale Tomi se do jeho designu trefil už v době, kdy existovala pouze jedna skica chystané novinky.

Jeho práci tak asi nikdo nebude rozporovat ani v případě renderu možné podoby Škody Kodiaq Coupé. A není jediný. Škoda konceptem Vision E zaujala několik grafiků, kteří se překvapivě na konečném výsledku vcelku shodují. Všichni vycházejí z toho, co prozradila sama škodovka.

Půjde o elektrické SUV se sníženou zádí, které se za pár dní představí na autosalonu v Šanghaji. Nabídne čtveřici elektromotorů – každý na jedné nápravě. Automobilka o chystaném SUV mluví jako o vůbec nejrychlejším voze její historie. Podle dostupných informací mělo nabídnout až 306 koní a dojezd slušných 500 kilometrů. Zatím to ovšem vypadá, že bude určeno pouze pro trh v Číně. Jestli automobilka nakonec uvolní jeho prodej i do Evropy, je bohužel jen ve hvězdách.

reklama

reklama