Těchto pět plachet ukrývá 4 tisíce koní. Víte, co je pod nimi?

Napovíme. Jde o velmi malou sérii civilních verzí čistokrevných závodních speciálů. A kdybyste je chtěli všechny, zaplatíte hodně přes půl miliardy korun. Už tušíte?
Těchto pět plachet ukrývá 4 tisíce koní
Těchto pět plachet ukrývá 4 tisíce koní
Aston Martin

reklama

Určitě už většinu z vás napadlo, že jde o automobilku Aston Martin a model Vulcan. Tahle karbonová bestie disponuje výkonem 800 koní, které produkuje poctivý atmosférický sedmilitrový dvanáctiválec. Automobilka civilní verzi Vulcanu vůbec neplánovala vyrábět, ale zákazníci si ho žádali, tak ustoupila. I tak vzniklo pouze 23 kusů, které jsou většinou pečlivě uschovány v garážích svých majitelů.

Jen těžko byť jediný potkáte na běžné silnici, vždyť jeho cena je asi 2,5 milionu dolarů. Před nedávnem se jeden kus prodal za dvojnásobek své původní ceny, tedy za 5 milionů dolarů. To je jen tak mimochodem asi 125 milionů korun.

Luxusní péče a dovoz až na okruh

Aston Martin původně vůbec nechtěl svým zákazníků dovolit, aby si auto odvezli a používali dle svého uvážení. Časem ustoupil, ale zákazníkům nabídl vskutku jedinečné služby. Pokud vůz nechají zaparkovaný ve firemních garážích, nabízí jim, že se o auto dokonale postará a kdykoliv bude majitel chtít, dopraví ho na závodní okruh. Natankovaný, servisovaný a připravený.

Pět zákazníků této nabídky využilo a pod těmi tajemnými plachtami se ukrývají jejich vozy.

reklama

reklama