Teď už neujedete. Česká policie má první supersport

Milovníci rychlé jízdy po českých dálnicích by měli zpozornět. Policie totiž do služby nasadila hybridní BW i8, které převzala od českého zastoupení mnichovské automobilky.
BMW i8 pro Policii ČR
BMW i8 pro Policii ČR
BMW

reklama

Slavnostní předání hybridního supersportu i8 proběhlo ve středu v odpoledních hodinách a účastnil se ho i ředitel dopravních policistů Tomáš Lerch. Ten pak řekl, že i8 bude sloužit hlavně na jihomoravských dálnicích, kde bude dohlížet na pořádek a případně ukázňovat nezodpovědné řidiče.

Stejně jako v případě elektrických BMW i3 je zápůjčka tohoto velmi speciálního vozu Policii ČR bezplatná. Prakticky jde o nejrychlejší vůz v policejních barvách. Je pravdou, že policisté disponují také rychlými vozy Audi R6. Tyto vozy ale nejsou, na rozdíl právě od BMW i8, určené k hlídkování na silnicích.

A ještě rychlé shrnutí. BMW i8 je velmi rychlé a obratné auto. Jeho pohonné ústrojí se skládá z benzinového tříválce o objemu 1,5 litru, který pohání jen zadní kola, a z elektromobilu, který se specializuje čistě na ta přední. Výsledkem této zajímavé technologické spolupráce je výkon 362 koní. Navíc zásluhou konstrukce auta s názvem LifeDrive, kombinující nosnou strukturu z uhlíkových kompozitů a hliníkové pomocné rámy vpředu a vzadu, vykazuje tento plug-in hybridní automobil pohotovostní hmotnost jen 1485 kg. I díky tomu zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy.

reklama

reklama