Tenhle Jeep je nejrychlejším SUV planety. Do kapsy strčí i většinu sporťáků

Rychlá a ostrá SUV jsou v současné době v kurzu. Jejich mastodontní vzezření v kombinaci s vysokými výkony prostě nás běžné smrtelníky přitahuje až neskutečnou silou. Nový Jeep Grand Cherokee Trackhawk všechna ta ostrá SUV ale strčí do kapsy.
Jeep Grand Cherokee Trackhawk je nejrychlejší SUV světa.
Jeep Grand Cherokee Trackhawk je nejrychlejší SUV světa.
Jeep

reklama

O tom, že Jeep chystá něco takového, se mluví už několik měsíců. A výsledek za to čekání opravdu stojí! Jak už víte, jmenuje se Grand Cherokee Trackhawk a i když se na showroomech ještě ani neobjevil, už teď je jasné, že o něj bude velký zájem. Vždyť jde oficiálně o nejrychlejší SUV planety! Ale má to malý háček.

Nejde o nejrychlejší SUV co do maximální rychlosti. Nejrychlejší je ve zrychlení z klidu na 100 km/h. A to je opravdu působivé. Na 100 km/h je za pouhých 3,5 sekundy, což znamená vážnou konkurenci i pro taková super auta, kterými jsou třeba Porsche nebo Bentley. A právě Bentley s modelem Bentayga tento rekord drželo doposud. Jenomže její čas, tedy 4,1 sekundy, je prostě málo.

Toto báječné zrychlení má na svědomí 6,2litrový osmiválec s kompresorem, který pomocí osmistupňové automatické převodovky na všechna kola posílá výkon 717 koní a točivý moment 881 Nm. Máte o toto super rychlé SUV zájem? Pak vydržte do konce letošního roku, kdy vstoupí do prodeje.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!