Tesla zdarma opraví auto hrdiny, který zabránil tragédii

Německý řidič neváhal obětovat své auto v ceně několika milionů korun, aby pomohl jinému motoristovi v nesnázích. Ocenit se ho rozhodl sám Elon Musk, slavný šéf americké automobilky.
Vlastní Teslu použil řidič k zastavení nekontrolovaného vozu.
Vlastní Teslu použil řidič k zastavení nekontrolovaného vozu.
Feuerwehr München

reklama

K nebezpečné situaci došlo na dálnici poblíž Mnichova minulé úterý. Jednačtyřicetiletý řidič Tesly si všiml Volkswagenu Passat, který zjevně bez kontroly kličkoval napříč dálnicí a opakovaně narážel do svodidel. Majiteli Tesly se vůz podařilo bezpečně podjet a na první pohled bylo zjevné, že řidič je v bezvědomí. Aby zabránil případné velké nehodě, která by na Autobahnu mohla mít velmi vážné následky, a co nejrychleji zajistil lékařskou pomoc, rozhodl se jednat. Nejprve zalarmoval záchranáře, načež se sám pokusil vůz zastavit.

Teslu Model S nasměroval přímo před rozjetý Passat, postupně srovnal rychlost a pomalým brzděním podél svodidel se mu podařilo obě auta zastavit. Následně poskytl první pomoc bezvědomému řidiči, než během několika minut dorazili hasiči. Příčinou neštěstí byla podle dostupných informací mrtvice a pohotový zákrok údajně skutečně zachránil řidiči Volkswagenu život – nyní už by měl být ve stabilizovaném stavu.

Rychlost obou aut sice nebyla příliš vysoká, i tak ale policisté vyčíslili vzniklou škodu na několik set tisíc korun. Těžko říct, jak se k takové situaci postaví pojišťovny, majitel Tesly ale může být bez obav. Šéf automobilky Elon Musk už totiž přes Twitter vzkázal, že o všechny opravy jeho vozu bude postaráno přednostně a zcela bezplatně.

reklama

reklama