Tip na výlet: Dukovany, Dalešice, Valeč

Jak jsme slíbili v aktuálním díle Autosalonu, máme pro vás tip na hezký rodinný výlet. Vyrazit můžete klidně hned tento prodloužený víkend a příští týden už se těšte na další zajímavý tip.
Vodní nádrž Dalešice.
Vodní nádrž Dalešice.
ČEZ

reklama

Pravidlo správného chlapa říká, že by měl 70 % volného času věnovat rodině a 30 % svým aktivitám. Ale ruku na srdce, kdo z nás, kteří se snažíme, aby naše rodiny nežily v nouzi, má v dnešní době ještě vůbec nějaký volný čas? Dobrou zprávou je, že osobní volnočasové aktivity lze s těmi rodinnými šikovně skloubit. Stačí víkendový výlet dobře naplánovat. A ani se s tím nemusíte sami namáhat, stačí sledovat naše pravidelné tipy na výlety.

Kam vás vezmeme tentokrát? 

Lokace

Aby si užila celá rodina, slabou půlhodinku cesty autem od Dukovan se rozléhá chráněné území Mohelenská hadcová step. Jde o ideální místo na procházku s dokonalými panoramaty. Pokud máte stejně jako my rádi dobrou televizní zábavu, nesmíte v tomto mikroregionu vynechat ani město Ivančice, rodiště oblíbeného herce Vladimíra Menšíka. Leží asi 20 kilometrů od Dukovan.

A kdo hledá něco kulturního, pokračuje z Ivančic dál po silnici číslo 152 směr Moravské Bránice. Poté zabočí na silnici číslo 395, po které se dostane do obce Dolní Kounice. Nedaleko se nacházejí trosky gotického kláštera Rosa Coeli.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!