Tip na výlet: Kryštofovo údolí a Harcov

Jak jsme slíbili v aktuálním díle Autosalonu, máme pro vás další tip na hezký rodinný výlet. Vyrazit můžete klidně ještě tento víkend a příští týden už se těšte na další zajímavý tip.
Vodní nádrž Harcov.
Vodní nádrž Harcov.
ŠJů / Wikimedia Commons

reklama

Pravidlo správného chlapa říká, že by měl 70 % volného času věnovat rodině a 30 % svým aktivitám. Ale ruku na srdce, kdo z nás, kteří se snažíme, aby naše rodiny nežily v nouzi, má v dnešní době ještě vůbec nějaký volný čas? Dobrou zprávou je, že osobní volnočasové aktivity lze s těmi rodinnými šikovně skloubit. Stačí víkendový výlet dobře naplánovat. A ani se s tím nemusíte sami namáhat, stačí sledovat naše pravidelné tipy na výlety.

Kam vás vezmeme tentokrát? 

Lokace

Kdo je názoru, že auta s hybridním pohonem jsou vynálezem posledních deseti let a že za jejich vznik mohou "ti blázni z Bruselu", měl by navštívit  Vratislavice nad Nisou. Jde o část města Liberce, jež se nachází necelých 20 kilometrů od Kryštofova Údolí a hlavně se zde narodil Ferdinand Porsche. Což byl nejen otec zakladatele stejnojmenné značky, ale také konstruktér zřejmě prvního hybridu na světě, a to už, považte, na začátku minulého století! 

Vodní nádrž Harcov nedaleko Liberce stojí také za vidění. Ideální místo na procházku, sportování nebo hledání inspirace - Ne, náhodou sem téměř každý den chodil známý český herec a liberecký rodák František Peterka. Kdo se na výletě rád něco nového dozví, najde v okruhu dvaceti kilometrů od Liberce další navštíveníhodné místo, a sice státní zámek Sychrov. 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!