Tip na výlet: Orlík, sumci a krokodýli

Krokodýly nemají jen v Africe, ale i kousek od Písku. Jak jsme slíbili v aktuálním díle Autosalonu, máme pro vás další tip na hezký rodinný výlet. Vyrazit můžete klidně ještě tento víkend a příští týden už se těšte na další zajímavý tip.
Působivá krokodýlí ZOO v Protivíně.
Působivá krokodýlí ZOO v Protivíně.
Krokodýlí zoo Protivín

reklama

Doba se mění, ale základní pravidla zůstávají. Správný chlap proto nechodí na mateřskou, ač je to dnes díky genderově vyvážené politice populární, neutíká před problémy, i když jejich řešení hodně bolí, a hlavně se nevymlouvá své ženě, přátelům a dětem, že toho má moc. Na rodinu si zkrátka musí udělat čas aspoň jeden den o víkendu i ten nejvytíženější CEO. Hodit se mu pak bude další tip na tuzemský motoristický výlet.

Kam vás vezmeme tentokrát?

Lokace

Koho návštěva rybářské školy a krokodýlí zoo zaujme, měl by do svého itineráře zařadit také Vodní nádrž Orlík, která je od Písku vzdálená zhruba 30 kilometrů. Temnou minulost spojenou s orlickými vraždami nechme stranou, nás zajímá něco docela jiného. Jde totiž o jedno z největších výskytišt sumce velkého u nás – ročně se ho tu vyloví přes 1200 kusů! A kdo se z Písku vydá opačným směrem, narazí po deseti minutách jízdy na obec Putim, kde najdete lokace z natáčení filmu Poslušně hlásím (1957) o osudech dobrého vojáka Švejka.

reklama

reklama