Tip na výlet: Orlík, sumci a krokodýli

Krokodýly nemají jen v Africe, ale i kousek od Písku. Jak jsme slíbili v aktuálním díle Autosalonu, máme pro vás další tip na hezký rodinný výlet. Vyrazit můžete klidně ještě tento víkend a příští týden už se těšte na další zajímavý tip.
Působivá krokodýlí ZOO v Protivíně.
Působivá krokodýlí ZOO v Protivíně.
Krokodýlí zoo Protivín
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Doba se mění, ale základní pravidla zůstávají. Správný chlap proto nechodí na mateřskou, ač je to dnes díky genderově vyvážené politice populární, neutíká před problémy, i když jejich řešení hodně bolí, a hlavně se nevymlouvá své ženě, přátelům a dětem, že toho má moc. Na rodinu si zkrátka musí udělat čas aspoň jeden den o víkendu i ten nejvytíženější CEO. Hodit se mu pak bude další tip na tuzemský motoristický výlet.

Kam vás vezmeme tentokrát?

Lokace

Koho návštěva rybářské školy a krokodýlí zoo zaujme, měl by do svého itineráře zařadit také Vodní nádrž Orlík, která je od Písku vzdálená zhruba 30 kilometrů. Temnou minulost spojenou s orlickými vraždami nechme stranou, nás zajímá něco docela jiného. Jde totiž o jedno z největších výskytišt sumce velkého u nás – ročně se ho tu vyloví přes 1200 kusů! A kdo se z Písku vydá opačným směrem, narazí po deseti minutách jízdy na obec Putim, kde najdete lokace z natáčení filmu Poslušně hlásím (1957) o osudech dobrého vojáka Švejka.

Reklama
Reklama