Tohle je nefér. Americký mamut odrovnal Corvette

Posedlost po SUV a pickupech může být smrtelně nebezpečná pro řidiče nízkých sporťáků. Přesvědčil se o tom řidič Chevroletu Corvette, kterému na hlavu přistálo několikatunové nákladní auto.
Chevrolet Corvette versus náklaďák od Fordu.
Chevrolet Corvette versus náklaďák od Fordu.
Linda Stouffer

reklama

Žádná kategorie aut neroste v Evropě tak rychle, jako velká SUV. Spojené státy jsou ovšem kapitola sama pro sebe a mají v tomto ohledu stále značný náskok. Gigantické offroady a pickupy jsou tam dlouhodobě nejprodávanější auta vůbec. I veřejní zaměstnanci v USA běžně jezdí v dodávkách, které bychom u nás označili spíš za malé kamiony. Přesně jako parta údržbářů, která nedobrzdila za řidičem Corvette a přistála mu doslova za krkem.

Nehoda se stala v Atlantě a na vině byl obrovský Ford řízený zaměstnancem města. Chevrolet Corvette páté generace patří mezi mimořádně nízká auta a z pohledu obrovského offroadu je to jen takový větší obrubník. Výsledek byl proto předem jasný a pro sporťák to nedopadlo vůbec dobře. Jeho řidič měl však obrovské štěstí a z nehody vyvázl bez vážnějších zranění, přestože to na první pohled vypadalo opravdu strašidelně.

reklama

reklama