Tohle je nejdražší angličák na světě. Stojí miliony

Automobilové aukce jsou dnes naprosto běžné a prodávají se na nich automobilové skvosty v hodnotě milionů. Jedna taková aukce se chystá, ale hlavní hvězdou není tak úplně normální auto, ale malý angličák.
Tohle je nejdražší angličák na světě. Stojí miliony
Tohle je nejdražší angličák na světě. Stojí miliony
Antiques Roadshow

reklama

Jde o modýlek s názvem Beach Bomb, který vyrobila společnost HotWheels. Jde vlastně o miniaturu Volkswagenu Bus, kterému nechybí dvě surfařská prkna. Vyroben byl  v roce 1969 pro vystřelovací autodráhu, jenomže se zjistilo, že je příliš těžký a při jízdě se převrací.

HotWheels nechalo vyrobit několik prototypů, ale ani jeden se nepodařilo odladit tak, aby v autodráze fungoval. Proto se model do konečné výroby nakonec vůbec nedostal. Ale jeden kousek z těch několika prototypů zůstal na světě. Stalo se tak díky bývalému zaměstnanci společnosti Mattel, která tato autíčka produkovala.

Modýlek Busu věnoval tehdy svému malému synovi s tím, že určitě někdy bude cenné a ať si ho dobře schová. Ten tak učinil, a když ho před pár dny nabídl do aukce, nestačil se divit. Podle aukčního domu Antiques Roadshow se jeho cena bude pohybovat mezi 2,5 a 3,7 miliony korun. Ale záleží na těch, kteří budou přihazovat. Cena možná ještě poroste.

reklama

reklama