Učil kamarádku s manuálem. Jeho Viper to nepřežil

V Americe je pojem manuální převodovka pro mnoho lidí čímsi tajemným. Jeden novinář chtěl svou kamarádku naučit řadit s manuálem a použil k tomu svůj milovaný Dodge Viper. Následně pochopil, že to nebyl úplně dobrý nápad.
Učil kamarádku s manuálem. Jeho Viper to nepřežil
Učil kamarádku s manuálem. Jeho Viper to nepřežil
Doug DeMuro

reklama

Na začátku videa vám majitel Dodge Viper představí slečnu jménem Britt. Tedy kamarádku, která ještě nikdy neřídila s manuální převodovkou. A protože Dodge touto převodovkou disponuje, použije ho jako výukový materiál. To, že není dobré ve starším sporťáku někoho učit s manuálem, zjistil velmi záhy.

Britt se nejdříve tváří dost vystrašeně a chvílemi to vypadá, že jí přítomnost třetího pedálu přijde až směšná. Nicméně po chvilce její komentáře typu „to je divné“ vystřídá nadšení nad tím, že to tak těžké není. Lekci ale nezvládnou dokončit. Viper se totiž po čase rozhodl, že se na to může vykašlat a vypověděl službu.

Nutno říct, že to nebude tak úplně chyba té slečny. Viperu se prostě přehřál motor a chladicí kapalina vytekla na silnici. Problém nejspíš nastal v neustálém popojíždění dopředu a dozadu, vysoké venkovní teplotě a v tom, že pod kapotou není žádné malé přeplňované TSI, ale pořádná americká V10.To měl ale majitel auta tušit. Nestalo se, a tak z výuky odjížděl na odtahovce.

reklama

reklama