V Mexiku našli ztracený Mustang z legendárního filmu

Po celá desetiletí let byl zelený Ford Mustang z filmu Bullitův případ považován za ztracený. Teď to vypadá, že byl jen dobře ukrytý v Mexiku. Shodou náhod na něj narazil sběratel a fanoušek Mustangů.
Slavný Ford Mustang z filmu Bullitův případ
Slavný Ford Mustang z filmu Bullitův případ
Internet Archive

reklama

Bullitův případ je mezi automobilovými nadšenci hotovou modlou. I my jsme slavný film se Stevem McQueenem v hlavní roli samozřejmě viděli. Ale přikláníme se k té většině, která tvrdí, že zas až tak moc není o co stát. Vrcholem celého filmu je ale bezesporu honička McQueena ve Fordu Mustang a padouchů v Dodge Charger. Pro natáčení této scény musely být použity dva Fordy Mustang, protože auta nebyla schopná vydržet takovou zátěž a neustále se rozbíjela. Zato Charger byl prý použit jen jeden, který vydržel úplně vše a bez zaváhání. :)

Jednoho ze zelených Fordů Mustang si pak nechal sám McQueen, který ho ale po nějaké době prodal. Během následujících let chtěl ale Steve auto od kupce dostat zpět. Prý jako památku na jednu z jeho nejslavnějších rolí. Nového majitele chtěl přeplatit, nabízel mu jiný Mustang se stejnou specifikací, ale marně. Auto už nikdy nezískal. Navíc během následujících let se po autě doslova slehla zem. Nový majitel s ním nevyjížděl a nikde se s ním nechlubil. Celý svět měl vzpomínku na slavný film za ztracenou, protože druhý vůz z natáčení náročné scény prý nepřežil.

Ale vypadá to, že jistý fanoušek měl to štěstí, že nezapomenutelnou automobilovou legendu našel. Tvrdí, že auto objevil jen náhodou v zapadlém mexickém bazaru, kde se z něj měla stát kopie Eleanor, tedy neméně slavného filmového Mustangu GT500. A to je celkem zarážející. Pokud se auto dostalo do ruky nějakému překupníkovi, tak přece musel vědět, že kopie Eleanor z filmu 60 sekund nikdy nebude mít takovou cenu jako originál z Bullitova případu.

Legenda znovu ožívá

Naštěstí byl zelený Mustang objeven a zachráněn včas. Otázkou tak je, jestli jde opravdu o pravý McQueenův kousek. Vše tomu ale zatím nasvědčuje. Auto má VIN totožný s jedním z filmových Fordů, díry v zavazadelníku na kabeláž pro světla, která byla potřeba při natáčení, a nechybí ani pevnější zadní náprava. To vše kvůli natáčení náročných kaskadérských scén, kdy auta doslova létala vzduchem.

Podle všeho má současný majitel k dispozici i zmíněné dopisy od Steva McQueena.  V těch ho slavný herec, režisér a závodní jezdec až úpěnlivě prosí o to, aby mu auto prodal zpátky. Celé to zní možná až moc hezky. Dopisy, VIN a auto v celkem slušném stavu. A navíc to objevení jen chvíli před tím, než se z něj stane jiná filmová přestavba. Pokud je vše pravda, a my doufáme, že ano, jde o fantastický nález v hodnotě malého jmění. Zatím víme, že Mustang bude na jeden den vystaven u místního dealera Ford a pak odvezen do USA na analýzu, případné potvrzení pravosti a následnou renovaci.

reklama

reklama