V Praze je k mání první Lamborghini Aventador S

Pokud máte pár milionů navíc, můžete si dojít pro fantastické Lamborghini. Nabídne pořádnou dávku výkonu a mnoho technologických vychytávek. Zářivá žlutá barva karoserie je pak už jen třešničkou na velmi rychlé dortu.
Lamborghini Aventador S
Lamborghini Aventador S
Porsche Inter Auto

reklama

Aventador S byl představen na konci loňského roku a jeho velkou předností je přepracovaný systém řízení zadních kol. Funguje tak, že při klidné jízdě se zadní kola natáčejí v opačném směru než ta přední. Ve vyšších rychlostech zadní kola kopírují směr předních kol. Tento systém tak napomáhá k lepší a přesnější ovladatelnosti auta. Společně s tímto nastavením bylo potřeba také přepracovat celý podvozek i chování pohonu všech kol. Ten nově preferuje zadní nápravu.

Ferrari 812 Superfast

V Praze se představilo nejrychlejší Ferrari 812 Superfast

Vůz dostal karbon-keramické brzdy nebo speciálně pro něj vyvinuté pneumatiky Pirelli P Zero. Vpředu mají rozměr 255/30 R20, vzadu 355/25 R21. Vůz pohání atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru. Automobilka ho ale lehce upravila, a tak nabízí výsledný výkon 740 koní a točivý moment 690 Nm. Díky tomu a díky hmotnosti 1 575 kilogramů zvládne tahle italská střela zrychlení z klidu na 100 km/h za 2,9 sekundy, na 200 km/h za 8,8 sekundy, na 300 km/h za 24,2 sekundy a maximální rychlost se zastaví na hodnotě 350 km/h.

Jeho cena ale opravdu není z nejnižších. Automobilka ji stanovila na částku 281 555 eur, tedy asi 7,6 milionu korun. Pokud k tomu připočtete DPH, dostanete se na cenu lehce přesahující 9 milionů korun.

reklama

reklama