V Praze se představilo nejrychlejší Ferrari 812 Superfast

Naše hlavní město se v pátek stalo místem s až extrémně vysokou koncentrací Ferrari. V rámci sedmdesátin značky se tu konalo velmi rychlé a drahé setkání. Ale jeden účastník přeci jen nad těmi ostatními vyčníval.
Ferrari 812 Superfast
Ferrari 812 Superfast
Cossie670

reklama

Tím bylo dokonalé Ferrari 812 Superfast, tedy dosud nejvýkonnější a nejrychlejší model italské značky. 812 Superfast je úplná novinka, ale také nástupce F12 Berlinetta. Ovšem od svého předchůdce se hodně liší. Tou nejpodstatnější změnou je vyšší výkon. Atmosférický dvanáctiválec o objemu 6,5 litru nabízí rovných 800 koní, tedy o 60 více než F12. Točivý moment má vrchol na 718 Nm, což je rekordní hodnota mezi silničními atmosférickými motory.

Není se pak čemu divit, že tahle italská kráska zvládne zrychlení z klidu na 100 km/h za 2,9 sekundy, 200 km/h pak pokoří za 7,9 sekundy. Za tato ohromující čísla nemůže jen fantastický agregát, ale také kombinace nízké hmotnosti, která se zastavila na 1 525 kilogramech a použití vylepšené dvouspojkové převodovky. A ještě třešnička. Ferrari 812 Superfast je schopno překonat hranici 340 km/h.

Zákazníků z Česka je více než dost

Scuderia Praha do Prahy přivezla tento jedinečný kousek jen na chvilku. Asi aby namlsala případné zájemce. Její zástupce pak prozradil, že už po prázdninách by sem měl dorazit první zákaznický vůz. A nezůstane jen u něj. Následovat by měly minimálně další dva a to jen do konce tohoto roku. V příštím roce už by jich mělo být dokonce dalších deset. A cena? Stanovena byla na 290 000 eur, tedy v přepočtu 7,7 milionu korun.

Podívejte se na fotografie, které pořídil Cossie670. Jsou velmi podařené, ostatně stejně jako objekt, který fotografoval.

reklama

reklama