V tomto BMW zastřelili slavného rappera. Teď je na prodej

Vražda rappera Tupaca z roku 1996 zůstává dodnes nevyřešena. Jeho přepychové BMW však přežilo dodnes. Stále nese stopy po kulkách a díky své slavné historii má obrovskou hodnotu.
Ani dvanáctiválcové BMW Tupaca Shakura nezachránilo.
Ani dvanáctiválcové BMW Tupaca Shakura nezachránilo.
Moments in time

reklama

Když se Tupac Amaru Shakur v září1996 vracel ze zápasu Mika Tysona v Las Vegas, neznámý střelec v bílém Cadillacu několikrát vystřelil na jeho BMW. Nebylo to poprvé, kdy se rapper známý jako 2pac dostal do střetu s gangy, tentokrát to však bylo naposled. O šest dní později v nemocnici zemřel. Tím BMW byla prodloužená verze modelu 750i s dvanáctiválcem pod kapotou. Třetí generace řady 7 tehdy byla na trhu teprve dva roky a šlo o vrchol automobilové techniky.

Příběh jako z filmu

Tupacův život byl jako z příručky pro rappery. Narodil se v černošském Harlemu a velká část jeho rodiny měla problémy se zákonem, zejména kvůli napojení na radikální organizaci Černí panteři. Jeho kmotr byl uvězněn za vraždu, jeho nevlastní otec dokonce patřil mezi nejhledanější zločince USA poté, co pomohl k útěku své doživotně odsouzené sestře. Sám 2pac byl za svůj život několikrát obviněn z nejrůznějších přečinů a kvůli sexuálnímu obtěžování také skončil ve vězení.

Od mládí se však také věnoval poezii, tanci a hudbě a postupně se mu s texty o politice a rasismu podařilo prorazit. Dostal se dokonce do Guinessovy knihy rekordů coby nejúspěšnější rapper historie se 75 miliony prodaných desek a jeho hudba ovlivnila i velikány jako jsou 50 Cent nebo Eminem. Přesto však byl stále jednou nohou v podsvětí a během přepadení byl postřelen už dva roky před svou smrtí. Také v osudný den údajně střelbě předcházela potyčka se členem znepřáteleného gangu.

Krvavá historie za miliony

Mlčenlivý svědek posledních měsíců Tupacova života je dnes na prodej. Najeto má 145 tisíc kilometrů a vystřídal několik majitelů, řadu let byl také zadržován policií jako důkazní materiál. V minulosti prošel renovací, stále však má na sobě stejná chromovaná kola jako v roce 1996 a nese několik stop po střelbě. Cena 1,5 milionu dolarů je za takto staré BMW samozřejmě obrovská, s ohledem na výjimečnou historii je však pavděpodobné, že téměř 40 milionů korun nakonec někdo zaplatí.

reklama

reklama