VIDEO: 5 nejzajímavějších konceptů od Porsche

Věděli jste, že Porsche Panamera existovalo už v 80. letech a první generace Cayennu vznikla také jako obrovský kabriolet? Pokud ne, můžete si doplnit mezery díky videu přímo od Porsche.
Mamutí SUV Cayenne jako kabriolet.
Mamutí SUV Cayenne jako kabriolet.
Porsche

reklama

Porsche pokračuje ve vydávání povedených videí ze série Top 5, která představuje ta nejzajímavější auta z historie automobilky. Tentokrát přišla řada na koncepty. Představí se vám krásné Porsche Typ 754 s dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 130 koní, které je předchůdcem nesmrtelné řady 911, nebo koncept osmiválcového Porsche 989 z roku 1988. Ten se stal první sportovním autem od Porsche se čtyřmi dveřmi. Nakonec byla výroba zrušena, jen aby myšlenka ožila o dvě desetiletí později s příchodem Panamery.

V roce 2002 zase vznikl koncept Porsche Cayenne Cabriolet. Fakticky to byla spíš targa na základech SUV než klasický kabriolet, což je poměrně šokující kombinace. Hybridní supersport Porsche 918 Spyder Concept, představený v Ženevě v roce 2010, je zase význačný tím, že produkční verze se od konceptu nakonec liší jen minimálně. Výběr pak uzavírá futuristické Porsche Mission E, čtyřdvéřový elektrický sporťák budoucnosti nabízející výkon 600 koní. Baterie, které ho pohánějí, se na 80 % údajně nabijí za 15 minut. Továrna, kde se má tento model vyrábět, se již v současnosti staví.

 

V předchozích videích nám Porsche představilo auta ze své historie, která podle něj mají nejlepší zvuk, nejkrásnější zadní křídlo nebo jsou celkově nejúžasnější. Pokud se řadíte mezi automobilové nadšence, je to rozhodně příjemná lekce z dějin.

Porsche vybralo 5 nejlepších aut historie

VIDEO: Porsche vybralo 5 nejlepších aut. Souhlasíte?

5 Porsche s nejlepším zvukem

VIDEO: 5 Porsche s nejlepším zvukem. Volume doprava!

Top 5 Porsche s nejlepším křídlem

VIDEO: Top 5 Porsche s nejlepším křídlem. Souhlasíte?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!