VIDEO: Amatérská rallye v Polsku jsou závody šílenců

Říká se, že kdo brzdí, prohrává. V polské amatérské rallye se toho přísloví zjevně drží každý, protože tu nebrzdí vůbec nikdo.
Amatérská rallye v Polsku jsou závody šílenců
Amatérská rallye v Polsku jsou závody šílenců
jedrek555

reklama

Rallye je jedno z nejnáročnějších automobilových odvětví, které ustojí jen ti nejlepší. V Polsku je rallye prakticky národním sportem a místní řidiči patří k těm nejzocelenějším. Prakticky každý víkend se tu jezdí nějaká amatérská soutěž, a věřte, že nadšení a nasazení některých účastníků je až mimo lidské chápání. Ti kluci se toho prostě nebojí a do každého metru rychlostní zkoušky jdou absolutně naplno. Ne vždy sice mají super naladěná auta, ale o to je to větší zábava.

Následující sestřih vám atmosféru jednoho hodně vydařeného závodu trochu přiblíží. Bylo mokro, zatáčky byly zrádné a místní jezdci fungují dle hesla „lepší mrtvý, než druhý“. Prakticky každý druhý tak svůj „Speciál“ rozvěsil v nějaké škarpě nebo opřel o strom, ale to se tu prý neřeší. Pokud je auto alespoň trochu schopné pokračovat v závodě, jede se dál. Takhle nějak vypadá opravdové nadšení pro věc. :)

reklama

reklama