VIDEO: Drsné testy Volva. Nová XC60 vydrží i kotrmelce

Volva vždy patřila k nejbezpečnějším vozům na trhu a nová XC60 toto historicky ověřené tvrzení jen potvrzuje. Není se co divit. Automobilka totiž své novinky testuje tak poctivě, že přežijí už úplně vše.
Drsné testy Volva. Nová XC60 vydrží i kotrmelce
Drsné testy Volva. Nová XC60 vydrží i kotrmelce
VOlvo

reklama

Je možné, že jste novinku Volva, tedy model XC60, moc nezaznamenali. Automobilka totiž neřešila nějaké monstrózní představení, které by bylo doprovázené velkou marketingovou kampaní. Je pravdou, že pár videí, které na novinku upozorňují, ukázala, ale nebylo jich mnoho. Místo toho auto prostě přivezla do Ženevy a médiím rozeslala videa, která pro vás dnes máme. Jak vidno, takový postup bohatě stačí. Proč řešit modelky a celebrity, když stačí záznamy brutálního testování.

Automobilka dala XC60 pořádně zabrat. Nechyběly tvrdé čelní i boční nárazy nebo pečlivé testy všech elektronických systémů. Nejzajímavěji působí asi test tuhosti karoserie při převrácení, ke kterému při testech došlo v rychlosti 50 km/h. Ačkoliv se XC60 točí jako „nudle v bandě“, odpadnou autu jen zrcátka. Jinak to přežije vcelku bez úhony.

Kabina zůstane nedotčena i při čelním nárazu v rychlosti 56 km/h s 25procentním odsazením. To vše naznačuje, že Volvo je více než skvěle připraveno na testování jak Euro NCAP, tak na americké testy IIHS. Menší než pětihvězdičkové ocenění tu prostě nepřichází v úvahu.

reklama

reklama