VIDEO: Film McLaren bude dárek pro všechny autaře

Automobilových filmů je v kinech jako šafránu. Nejspíš ještě letos se však dočkáme lahůdky. Hlavním hrdinou bude Bruce McLaren, bývalý závodník a zakladatel stejnojmenné značky a týmu.
Film McLaren bude dárek pro všechny autaře
Film McLaren bude dárek pro všechny autaře
http://roa.h-cdn.co

reklama

Podle traileru to vypadá, že naštěstí budeme ušetřeni slaboduchého scénáře, který by ze skvělého filmového nápadu udělal jen další hollywoodský snímek. Film je totiž složen z dobových záběrů a různých rozhovorů, které mají přiblížit to, jak Bruce žil, pracoval a závodil.

Dílo by to mělo být vskutku zajímavé, protože na něj tvůrci materiál sbírají už celých 10 let. V dokumentu by se měly objevit hvězdy jako Emerson Fittipaldi, Sir Jackie Stewart nebo Mario Andretti. Několik rozhovorů tvůrci vedli i s jeho manželkou Patty, která zemřela teprve minulý rok. A že je na co vzpomínat. Bruce McLaren byl totiž celkem slušný závodní jezdec, ale mnohem více se do historie zapsal jako majitel vlastní závodní stáje.

Smutné začátky závodního týmu

Už v roce 1963 založil nejdříve firmu Bruce McLaren Motor Racing Ltd., která vyráběla vlastní vozy. Hned poté vznikla i stáj, která se prvního závodu účastnila v roce 1966 a to rovnou Velké ceny Monaka. Prvních pár let se týmu moc nedařilo, protože Bruce pro své závodní speciály zvolil technicky ne moc kvalitní motory. Byly hlučné, pomalé a hlavně těžké.

Týmu se bohužel začalo dařit až po smrti zakladatele, tedy po roce 1970. Brucovi byl osudný okruh v Goodwoodu, kde jeho závodní stroj s označením M8D nezvládl rychlost přesahující 270 km/h. Z nejasných příčin se autu utrhla zadní část, v následku čehož ho nebylo možné jakkoliv ovládat. Vůz v otočkách naboural do zdi a Brucovi už nebylo pomoci.

To je jen začátek historie týmu, který na závodních tratích potkáváme dodnes. Trailer podle nás slibuje celkem zajímavou podívanou, která tu už dlouho nebyla. Také se tak těšíte? Vyrazíte do kina?

reklama

reklama