VIDEO: Machroval v půjčeném Ferrari, udělal škodu za 7 milionů

Tohle video je velice, velice poučné. Názorně totiž ukazuje, že když to za volantem moc neumíte, ale stejně se chcete předvádět, realita vás může dohnat ve zlomku sekundy.
Takhle vypadá škoda za 7 milionů.
Takhle vypadá škoda za 7 milionů.
Oxotic

reklama

Nepřejeme nikomu nic zlého, ale tenhle mládenec si o drsnou lekci vyloženě říkal. Ve Ferrari z půjčovny se prohání po silnici a zjevně se snaží udělat dojem na svou spolujezdkyni. Silné řeči ale zrovna neodpovídají tomu, jak amatérský manévr za chvíli předvede. Před zatáčkou totiž až nepochopitelně zrychlí, jenže tím vyleká i sám sebe, a místo aby se pokusil průjezd alespoň nějak zvládnout, prudce šlápne na brzdu. To už je na přední kola příliš, takže následuje blesková nedotáčivost a náraz do svodidel.

Řidiči je pouhých 26 let a ve videu je jasně slyšet, že si po nárazu velmi jasně uvědomil velikost průšvihu, do kterého se dostal. Ferrari 458 dostalo opravdu tvrdou ránu na pravý bok a podle majitele pojišťovna poškození vyhodnotila jako totální škodu - 270 tisíc dolarů. Z kamery to není tak znát, ale do zatáčky, která se běžně jezdí padesátkou, se prý řidič vrhnul téměř trojnásobnou rychlostí.

 

A je tu ještě jedna zajímavost. Nebyl by to totiž internet, aby se události někdo nechytl. Uživatel služby Reddit s přezdívkou Froman použil simulátor Asseto Corsa, aby nehodu nasimuloval. S pomocí přesné kopie dané silnice i modelu vozu zkusil zatáčku projet různými rychlostmi a způsoby, aby vyzkoušel, jak by to dopadlo. Na výsledek se můžete sami podívat:

reklama

reklama