VIDEO: Monstrózní výbuch pneumatiky kamionu. Řidič měl štěstí

Pokud vám někdy praskla pneumatika, víte, že to může být celkem rána. Pneumatiky na kamionech jsou ale úplně jiná liga. Jejich perforace znamená ránu doslova jako z děla.
Monstrózní výbuch pneumatiky kamionu
Monstrózní výbuch pneumatiky kamionu
Video Hits

reklama

Zajímalo by nás, jestli řidič kamionu, kterému pneumatika praskla, o nějakém problému s návěsem věděl, nebo jestli měl jen z pekla štěstí. Už v první části videa, kdy kamion na odstavné zasněžené parkoviště přijíždí, je vidět, že něco není úplně v pořádku. To konkrétní kolo je zvláštně nakloněné, díky čemuž se divně klepe i celý přívěs.

Jen co kamion zastaví, ozve se ohlušující rána. Pneumatika se rozletí na kusy a tlaková vlna po výbuchu je tak silná, že shodí sníh ze střechy přilehlé čerpací stanice. Dokonce otřese i autem, které celou situaci natáčí z kamery umístěné za oknem. Tlak v pneumatice musel být opravu extrémní. Nejspíše vznikl tím, že se kolo netočilo a řidič ho prostě jen „táhl“ po silnici. Tím se vzduch v ní zahřál, a když se zase prudce a rychle na sněhu zchladil, přišel výbuch. Jsme rádi, že jsme u toho nebyli osobně. Ta rána totiž jedincům slabším na srdce asi neudělal moc dobře.

reklama

reklama