VIDEO: Monstrum Kena Blocka chce pokořit obávaný Pikes Peak

Ken Block miluje nebezpečně rychlá auta, která také umí skvěle ukočírovat. Se svou novou šílenou hračkou s názvem Hoonicorn V2 hodlá pokořit nejnáročnější kopec na světě.
block_cover
block_cover

reklama

Je to jen pár dní, kdy Ken Block představil nový přírůstek do svého vozového parku. Jde o důkladně přepracovaný Ford Mustang, který znáte pod jménem Hoonicorn V2. Z původního Mustanga z roku 1965 toho ale moc nezbylo. Odlehčené díly karoserie pevně na svém místě drží trubkový rám a pod kapotou je skvělý motor Roush Yates o objemu 6.7 litru.

Bájný Hoonicorn postavený na základech Fordu Mustang.

Ken Block stvořil novou bestii. Hoonicorn má 1400 koní!

O přenos neuvěřitelného výkonu 1 400 koní se pomocí závodní sekvenční převodovky starají obě nápravy. To je asi ta nejlepší volba, ale i tak bude zajímavé sledovat, co takový výkon s koly na klikatých silničkách udělá. Nový projekt driftera a závodního jezdce Kena Blocka se totiž jmenuje „Climbkhana“ a to právě proto, že se Block chystá na legendární Pikes Peak. Jde o nejtěžší a nejzajímavější trať pro závody do vrchu. Ty se tu jezdí každoročně už od roku 1916 a účastní se jich i závodní legendy jako Walter Röhrl nebo Sébastien Loeb. Celková délka trati je 20 kilometrů, obsahuje 156 zatáček a vrchol je ve 4 302 m.n.m.

Premiéra krátkého filmu z Kenova závodu je ohlášena na příští léto, ale protože jeho fanoušci jsou netrpěliví, připravil si pro nás všechny krátký trailer. Už z něho je jasné, že půjde o velkolepou podívanou plnou rychlé jízdy, kouřících gum a adrenalinu. Také se tak těšíte?

reklama

reklama