VIDEO: Na Ukrajině chtěli zničit nesmrtelné Géčko. Nepovedlo se

Mercedes-Benz třídy G je legendou, ošlehanou válečnými zkušenostmi. Bohužel ji často vídáme spíše na městských bulvárech a u nákupních center. Tohle auto přitom obstojí i v celkem těžkém terénu.
Na Ukrajině chtěli zničit nesmrtelné Géčko. Nepovedlo se
Na Ukrajině chtěli zničit nesmrtelné Géčko. Nepovedlo se
Rally Fun

reklama

Vyzkoušeli si to na Ukrajině, kde vzali do mokrého a rozbahněného terénu rovnou verzi G55 AMG. I ve své vrcholné verzi pak tahle krabice na kolech dokazuje, že s bahnem, špínou, vodou a terénem nemá sebemenší problém. Je tedy pravda, že tento konkrétní kus má zpevněné oba nárazníky a ocelová kola s odpovídajícím obutím, ale i tak je to fantastická podívaná.

A aby také nebyla. I když si to někteří majitelé nemyslí, Géčko je zrozeno pro terén. Jeho označení „G“, je odvozeno od slova Geländewagen, tedy v překladu terénní vůz. Navíc právě po těchto Mercedesech sahaly armády několika států nejčastěji.

Auto z videa tak má jediný problém, kterým je přemíra výkonu. Ten na kluzký povrch trati není úplně vhodný a tak Géčko často protáčí gumy. I když se z něj na konci jízdy kouří, jako by právě přijelo z pekla, funguje bez jediného zaváhání.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!