VIDEO: Nejdrsnější nehody roku 2016 ze Zeleného pekla

Letošní rok se pomalu blíží ke konci, a tak je čas na malou rekapitulaci. I když v dnešním případě to bude docela drsná podívaná, plná zmačkaných plechů, rozbitých oken a boulí na hlavě. Máme pro vás přehled nehod, které si vyžádal okruh Nürburgring.
Nejdrsnější nehody roku 2016 ze Zeleného pekla
Nejdrsnější nehody roku 2016 ze Zeleného pekla
EMS Nordschleife TV

reklama

Severní smyčka je legendárním místem. A to jak pro profesionální závodní jezdce, tak pro všechny amatérské milovníky adrenalinu a rychlosti. Jde o jeden z nejnáročnějších okruhů na světě, který má své jedinečné kouzlo i historii. A ta není zrovna růžová. Okruh si vyžádal několik vážných zranění i životů. A přesto, nebo možná proto, se na toto místo každý den sjíždí neuvěřitelné množství milovníků spáleného benzínu.

Ale i když si myslíte, že prostě jde jen o další okruh a že se přece nemůže nic hrozného stát, Nürburgring vám rychle vysvětlí, že je to jinak. Hned několik možná i stovek řidičů se o náročnosti této trati letos přesvědčilo na vlastní kůži. Někteří si jen ťukli do svodidel, jiní svého plechového miláčka doslova rozvěsili podél trati. Jednou šlo o školáckou chybu, podruhé zase o zjevnou technickou závadu. Tohle video vám názorně ukáže, proč se mu přezdívá Zelené peklo.

reklama

reklama