VIDEO: Nejrychlejší BMW M4 světa. 800 koní pro odvážné

I podle Jeremyho Clarskona je BMW M4 jedním z nejlepších bavoráků poslední doby. Projekt s názvem Anrchy 5 z něj ale dělá pekelný stroj, který až nahání strach.
Nejrychlejší BMW M4 světa. 800 koní pro odvážné
Nejrychlejší BMW M4 světa. 800 koní pro odvážné
The Exotic Revolution

reklama

BMW M4 je hravé, rychlé, fantasticky ovladatelné a cenově celkem dostupné auto, které vykouzlí úsměv na tváři nejednoho petrolheada. Ale ačkoliv v sériovém provedení disponuje výkonem 431 koní a točivým moment 550 Nm, tvůrci projektu Anrchy 5 šli mnohem dál. Výsledkem je fascinující úprava BMW, kterou jsme už dlouho neviděli. A myslíme to opravdu jen v dobrém slova smyslu. I když je samozřejmě pravda, že design je věcí subjektivní. Nás baví ta technická stránka věci a posouzení upraveného kabátu necháme na každém z vás.

Tvůrci téhle potvory si pohráli jak s nastavením map přeplňovaného řadového třílitrového šestiválce, tak se sáním. K tomu přidali titanový výfuk od společnosti Akrapovič. Výsledkem jejich práce je prý zhruba 800 koní, ale tvůrci zatím výkon neměřili přesně. Udávají, že se pohybuje mezi 700 a 900 koňmi. K tomu nesmíme zapomenout zmínit zbrusu nový polep karoserie, která dostala také nový bodykit od LB Performance a také 20palcová kola Strasse Forged Wheels, která obouvají pneumatiky Nitto NT01 v rozměru 315/30 R20. Nechybí ani sportovní tlumiče Bilstein nebo posílený brzdový systém Brembo, který se postará o krocení toho zatraceně rozzlobeného stáda koní pod kapotou.

reklama

reklama