VIDEO: Octavia Scout dovádí v terénu, RS 245 na okruhu

Víme už sice, jak vypadají na fotkách, ale dosud jsme je nemohli vidět v pohybu. Škoda Auto přivezla na autosalon v Ženevě kompletní paletu nových verzí Octavie a při té příležitosti je také ukázala na videu.
Škoda Octavia Scout
Škoda Octavia Scout
Škoda Auto

reklama

Jako první se vám na propagačním videu představí nová Škoda Octavia RS 245. Ta má pod kapotou benzinový čtyřválec o objemu 2 litry, který nabídne výkon 245 koní a točivý moment 370 Nm. Nejvyšší rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h, zrychlení z klidu na 100 km/h zvládne za 6,6 sekundy. Poháněna má pouze přední kola, kterým v zatáčkách pomůže diferenciál s elektrohydraulicky ovládanou svorností. Asi není třeba dodávat, že jde o nejsilnější Octavii v historii automobilky Škoda. V následujícím videu vám své kvality s gustem ukáže. :)

 

Druhá se představí poněkud umírněnější, ale o to praktičtější Octavia Scout. Ta nabízí především světlou výšku, která je v porovnání s Octavií kombi o 30 mm zvýšená. Scout nabízí také rozumnou stoupavost a poradí si i s těžším přívěsem. Při jízdě v terénu se projeví výhody větších nájezdových úhlů – 16,6 stupně vzadu a 14,5 stupně vpředu. Pohon všech kol s elektronicky řízenou lamelovou spojkou najdete už v základu, stejně jako elektronickou uzávěrku diferenciálu EDS. V režimu Offroad vůz umí bez zásahů řidiče udržovat konstantní rychlost a díky asistenci samočinných zásahů brzdového systému tak pomůže například s bezpečným sjížděním svahů.

 

Trojici doplňuje i Rapid Monte Carlo,  taková sportovně elegantní verze oblíbeného sedanu. Ta se k dealerům dostane v létě letošního roku, ale pokud jste nedočkaví, můžete si ho objednat už koncem letošního dubna. Rapid Monte Carlo nabídne přepracované nárazníky i mlhovky a hlavně celou plejádu elektronických asistentů.

reklama

reklama