VIDEO: Policisté převáděli drifty v Octavii. Je to k smíchu

Může Škoda Octavia driftovat? Čeští policisté dokazují, že může. Má to ale jeden velký háček a navíc vůbec nechápeme, k čemu je takové nesmyslné blbnutí dobré.
I předokolka umí driftovat, když se jí pomůže.
I předokolka umí driftovat, když se jí pomůže.
Bielsko112

reklama

V rámci Dnů NATO mohli diváci sledovat i to, jak čeští policisté po vzoru svých amerických kolegů "divoce" driftují. Že má Škoda Octavia jen pohon předních kol a čtyřválec s nízkým výkonem? Nevadí! Policisté si totiž pomohli speciálními návleky na kola, která dělají jakýkoliv vůz extrémně přetáčivý. Tahle móda v Česku už nějaký čas je a podobné "driftování" nabízí nejrůznější zážitkové agentury. Jenže je to naprostý nesmysl.

Smyk není drift

Takové auto se totiž chová zcela nepřirozeně a rozhodně to není driftování, kdy se zadní náprava udržuje v kontrolovaném smyku pomocí plynu a pohonu zadních kol. V tomto případě jde jen o to, že zadní část auta za přední hnanou nápravou nepřirozeně vlaje. Se skutečným chováním předokolky ani zadokolky to nemá nic společného a nenaučíte se přitom fakticky nic, protože v reálné situaci se auta chovají jinak. Jen si možná nějaká pomatená mysl začne myslet, že Octavia je sporťák.

Když pomineme některé extrémy, třeba nesmyslné vybírání pokut na přehledných čtyřproudovkách s pomocí maskovaných aut nebo chystané zdražování pokut, které nespravedlivě zasáhne hlavně lidi s nízkými příjmy, vůbec nic proti českým policistům nemáme. Takováhle akce nám ale připadá padlá na hlavu a dokazuje všechno, jen ne racionální chování za volantem a úctu k autům. 

reklama

reklama