VIDEO: Porsche se frajersky rozloučilo s Audi v Le Mans

Když se Porsche po několika letech vrátilo do vytrvalostních závodů, připravilo si pro ně Audi provokativní, ale hodně povedené video na uvítanou. Nyní jim to Porsche báječně oplatilo.
Porsche se frajersky rozloučilo s Audi v Le Mans
Porsche se frajersky rozloučilo s Audi v Le Mans
Porsche

reklama

První video má na svědomí Audi. Vzniklo, když se Porsche znovu vrhlo do legendárních závodů Le Mans. Uvidíte na něm právě závodní speciál Audi, který se jen na skok zajel podívat do Stuttgartu, tedy domoviny Porsche. Tam, před budovou muzea, vyrobil gumováním nápis „Welcome Back“, tedy vítejte zpět. Reklama tehdy sklidila neuvěřitelný úspěch. Audi za svůj nápad dostalo dokonce několik ocenění. Teď, pár let poté, na ni navázalo proměnu Porsche. Jen ten důvod není tak veselý.

Vzhledem k aféře dieselgate se Audi rozhodlo, že v legendárních závodech Le Mans končí. S tím končí i kus historie, protože Audi v těchto závodech působilo dlouhých 18 let. Za tu dobu se konalo 185 závodů, při nichž získalo 106 vítězství a 13 celkových prvenství. Ačkoliv jsou si obě automobilky navzájem soupeři, rivalita je posouvala dále a pomáhala jim zlepšovat se. I proto Porsche natočilo podobný klip.

Hlavním hrdinou je traktorista na dnes velmi drahém Porsche traktoru. Ten po zprávě, že Audi končí, změní nápis před muzeem, a to na „Come Back“, tedy vraťte se. To jen ukazuje, že vzájemná konkurence byla pro obě koncernové značky hodně důležitá. Porsche zaslouží uznání za svůj přístup k soupeři i skvělý nápad. Takhle mají probíhat reklamy dvou sousedských automobilek. Ne jako u nás v případě sousedů z Nošovic…

reklama

reklama