VIDEO: Porsche vybralo 5 nejlepších aut. Souhlasíte?

Existuje-li pro pravověrného milovníka Porsche jediné místo na světě, kam by se opravdu rád podíval, pak jsou to sklady stuttgartské automobilky. Porsche tam ukrývá celou řadu krásných a jedinečných aut a pět z nich nám právě teď ukáže.
Porsche vybralo 5 nejlepších aut historie
Porsche vybralo 5 nejlepších aut historie
Porsche

reklama

Videem provází Dieter Landenberger, manažer historických archivů Porsche. Už jen z jeho výrazu je jasné, že tohle je člověk na svém místě. Ta báječná zaujatost, s jakou jednotlivá auta představuje, je až nakažlivá. No, my se jeho nadšení vlastně ani nedivíme. Existuje snad na světě lepší práce, než se celý den starat o ta nejbáječnější auta pod sluncem? :)

911 Turbo S (964)

Přehled aut začíná pátým místem, na kterém se vám detailněji představí model 911 Turbo S 964. Tohoto ostrého Turba bylo vyrobeno jen 86 kusů a od standardní verze se lišilo o 180 kilogramů nižší hmotností a výkonem naladěným na 360 koní.

924 Carrera GTS

Jako čtvrté se představí 924 Carrera GTS. Jde o závodní verzi určenou jen několika soukromým závodním týmům. Disponuje výkonem 245 koní, ale oproti své silniční verzi drasticky zhubla. 924 Carrera GTS bylo vyrobeno pouze 50 kusů.

Porsche 911 GT1

Třetí skončilo fantastické Porsche 911 GT1. Právě díky tomuto vozu se mohly jeho závodní verze postavit na start legendárního závodu 24 hodin Le Mans. Jde o supersport, který produkuje 544 koní a vyrobeno ho bylo pouze 21 kusů.

911 SC RS (964)

Na druhém místě se umístil taktéž homologační speciál, ale tentokrát jde o 911 SC RS 964. To opustilo výrobní linky pouze v počtu 20 kusů a díky němu se automobilka mohla účastnit závodů rallye, konkrétně nechvalně proslulé, ale milované skupiny B.

356 America Roadster

Tím nejzajímavější, co Porsche vyrobilo a co se vám představí, je báječný model 356 America Roadster. Právě model 356 je často označován jako rozšláplý Volkswagen Beetle, ale tenhle kousek všechny „brouky“ strčí do palubní přihrádky. Vzniklo pouze 16 kusů a výroba byla zahájena taktéž kvůli závodění. V padesátých letech, kdy vůz vznikl, nabízel slušných 70 koní.

reklama

reklama