VIDEO: Pro vítězství v závodě si dojel i po střeše

Abyste vyhráli nějaký závod, musíte většinou dojet první a s nejlepším časem. A pokud možno na kolech. Vyhrát ale můžete, i když auto převrátíte na střechu, ohrozíte ostatní a ještě kvůli vám zastaví závod.
Pro vítězství v závodě si dojel i po střeše
Pro vítězství v závodě si dojel i po střeše
CrashRacing

reklama

Zní to zvláštně, ale přesně tak by se dal shrnout výsledek závodu FIA GT na okruhu v Macau. Jeden z jezdců, Laurens Vanthoor, si totiž pro vítězství dojel po střeše svého závodního speciálu. On to byl celkově závod s dost zvláštním průběhem. Takový nešťastný, dalo by se říct.

Po třetím kole byl totiž přerušen, protože jeden z jezdců havaroval a poškodil při tom svodidla. Poté, co se znovu odstartovalo, byl jezdec jménem Laurens Vanthoor v čele, ale v jedné ze zatáček si lehce škrtl o obrubník. To ho rozhodilo a škrtl si o zeď. Utrhnul tak nárazník a pak už jen poznával fyzikální zákony v praxi. Ty jsou nekompromisní, a tak ve chvíli, kdy se pod jeho auto dostalo hodně vzduchu, vzneslo se a ve vysoké rychlosti pokračovalo po trati na střeše.

Naštěstí z vraku vylezl bez jediného škrábnutí a nezranil ani nikoho jiného. Závod tak byl znovu přerušen. Tentokrát proto, aby traťoví komisaři postavili auto zpět na kola. Nicméně nakonec už znovu spuštěn nebyl, protože prý bylo dosaženo celkového časového limitu. Jako konečný výsledek bylo použito pořadí ze čtvrtého kola závodu, kdy byl Laurens ve vedení. Tím pádem se stal vítězem celého závodu.

Toto rozhodnutí ovšem pobouřilo jak fanoušky, tak ostatní jezdce a nakonec i samotného Laurense Vanthoora. Ten se vyjádřil tak, že rozhodně není přesvědčen o tom, že měl vyhrát. Obzvláště pak s přihlédnutím k nehodě. Dodal ale, že to alespoň byla show pro diváky. S tím nelze než souhlasit.

 

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!