VIDEO: Řidič spasitel. Pohotově zabránil smrti na přechodu

Následující video budiž varování jak pro řidiče, tak pro chodce. Přechody přes dvouproudou silnici jsou extrémně nebezpečné a bohužel se na nich často umírá. A často úplně zbytečně…
Řidič spasitel. Pohotově zabránil smrti na přechodu
Řidič spasitel. Pohotově zabránil smrti na přechodu
agentsmith2181

reklama

V případě nehod na přechodech pro chodce, které vedou přes dvouproudou silnici, jsou na vině vždy obě strany, tedy chodec i řidič, který nezastaví. Řidič, pokud vidí, že jiné auto u přechodu zastavilo, musí zastavit také. Musí přeci očekávat, že tam asi někdo přechází. Na druhé straně jsou chodci, kteří často koukají do mobilů, nenavážou oční kontakt s řidičem a většinou jim nedojde, že i když jedno auto stojí a pouští je, druhé může bez zastavení projet.

Právě kvůli výše zmíněnému by měli řidiči před přechodem zpomalit raději vždy. Ale jak ukazuje následující video, z pozice řidiče nestačí jen udržovat kontakt s přecházejícím. Je nutné také hlídat auta kolem. Můžete tak zachránit život. V Austrálii takhle pozorný řidič zachránil život mladé slečně, kterou pouštěl přes přechod.

Všiml si auta v druhém pruhu, které se bez brzdění blížilo k přechodu. A protože přecházející slečna také nedávala pozor, na pořádný průšvih bylo zaděláno. V poslední sekundě ale stojící řidič zatroubil a upozornil tak slečnu na blížící se nebezpečí. Projíždějící auto ji minulo jen o milimetry. Tentokrát to dobře dopadlo, ale tady vidíte, co všechno se může stát. Dívejme se proto kolem sebe a buďme k sobě ohleduplní!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!