VIDEO: Skoro 200 km/h po dvou kolech! Šílený rekord

Je to ohromující a trochu děsivé. Jízda po dvou kolech nás nikdy nějak zvlášť nebrala, ale tohle vypadá vážně hodně působivě. Udržet kontrolu v takovém tempu je prostě výkon.
Rekordní jízda po dvou kolech s naftovým BMW.
Rekordní jízda po dvou kolech s naftovým BMW.
Guinness World Records

reklama

Jestli vám naftová BMW připadají nudná, tak jste ještě neviděli tohle video. Postarší BMW 330d v něm uhání bezmála dvoustovkou na dvou kolech v pokusu o nový světový rekord. A nutno říct, že to byl pokus úspěšný. Průměrná naměřená rychlost byla přes 186 kilometrů za hodinu, čímž se tenhle kousek oficiálně zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. A při pohledu na video jistě uznáte, že je to opravdu neuvěřitelný kalup.

Samozřejmě by to nešlo bez skutečného mistra za volantem. Protože zrychlovat na plný plyn na dvou kolech a pak v obrovské rychlosti auto poslat k zemi a udržet v přímém směru, to jen tak někdo nedokáže. A pokud se někde rodí takoví lidé, je to Finsko. Řidičem je v tomto případě finský kaskadér Vesa Kivimäki, který údajně řídí už od šesti let.

Důležitou roli hrály také pneumatiky Nokian, které výrobce upravil speciálně pro tento pokus. Klíčem k úspěchu byly především výrazně zesílené bočnice a celkově větší odolnost proti opotřebení a tlaku. Sám Kivimäki prohlásil, že se o podobnou věc pokoušel už několikrát v minulosti, pokusy ale vždy ztroskotaly právě na pneumatikách.

reklama

reklama