VIDEO: Sněžné hrátky s Mercedesem G 500. Tohle je ráj!

Venku je sněhu, že by se dal rozdávat, teploty klesají pod únosnou mez a vaše partnerka chce sedět u krbu? Tak ji tam nechte, vezměte si skvělý Mercedes-Benz G 500 4×4² a jeďte se zahřát po svém!
Sněžné hrátky s Mercedesem G 500
Sněžné hrátky s Mercedesem G 500
MagandaKurşunu

reklama

Do sněhu můžete vzít kde co. Nedávno jsme vám při zimních radovánkách představovali Lamborghini Gallardo nebo Ferrari F40. Ale báječný Mercedes-Benz G 500 4×4² je prostě jiná liga. Možná to není supersport, možná někomu přijde zbytečný a možná se někomu nelíbí. Až se ale podíváte na následující video, zjistíte, že do sněhu si jen těžko můžete vybrat lepšího parťáka.

Ptáte se proč? Odpověď je jednoduchá. Jde o ideální koktejl léty prověřené techniky, odolnosti a designu, který sice nemá jen fanoušky, ale alespoň nezapadne do šedého průměru. Navíc verze 4×4² je ještě o něco zvýšená, takže sice do auta polezete po štaflích, ale přejedete snad vše. Nájezdové úhly auta jsou 52° a 54°, přechodový úhel je 47° a brodivost rovných 1000 mm. Světlá výška téhle bestie je 438 mm. To je sice o 22 mm menší než u šestikolového G 63 AMG 6x6, stále je to ale výrazně více než u většiny terénních aut. Už z výroby dostává offroadové pneumatiky, a protože je pod kapotou vidlicový osmiválec se dvěma turbodmychadly o objemu 4 litry, nějaká ta hrouda sněhu ho opravdu nezastaví.

Vždyť na všechna kola putuje výkon 422 koní, a ačkoliv auto má auto bezmála 3 tuny, zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za 7.4 sekundy. Maximální rychlost se pak zastaví na 210 km/h. Tak co, není takhle strávené odpoledne lepší, než sezení u krbu? :)

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!