VIDEO: Soudce se vysmál pokutě za 2 sekundy parkování

Konečně záblesk zdravého rozumu ve stále přísnějším světě, kde úředníci a policisté číhají na každé lidské selhání a s chutí rozdávají pořád větší a větší pokuty. Třeba se tímto soudcem nechají inspirovat.
Soudce Frank Caprio ukázal smysl pro spravedlnost.
Soudce Frank Caprio ukázal smysl pro spravedlnost.
Caught In Providence

reklama

Přehnaně aktivní strážce pořádku dobře známe i u nás. Pokuty za 53 km/h na konci obce, za přecházení na červenou přes liduprázdnou ulici, za parkování na místech, kde auto nikomu a ničemu nepřekáží. Obvyklým argumentem bývá, že "předpisy jsou předpisy a musíme je dodržovat všichni". Zapomíná se však, že cílem všech zákonů je chránit společnost nebo přírodu, a když ani jedno není v ohrožení, lpění na předpisech ztrácí svůj smysl a stává se šikanou.

Předpisy nejsou všechno

Zdravý rozum v takové situaci prokázal soudce Frank Caprio. Ocitla se před ním žena, která dostala pokutu za parkování v zóně, kde se nesmí stát od 8 do 10 hodin. Zaparkovala chvilku před desátou a nejspíš si myslela, že jí to projde. V kolik přesně? V 9:59:58. Ano, za dvě sekundy parkování dostala pokutu. Člověk aby v autě raději vozil atomové hodiny.

Jak je vidět na videu, soudce Caprio skoro nevěřil svým očím a v soudní síni sehrál zábavnou scénku. Záznam je autentický, soudcův bratr totiž už řadu let pořizuje záznamy z jeho líčení a vytváří sestřihy nejzajímavějších momentů.

reklama

reklama