VIDEO: Stará Lada zvládá i rychlost 300 km/h

Kde se v lidech bere vášeň pro stará auta? Inspiraci berou možná právě ve videích jako je tohle. Představí se vám v něm klasická Lada, která trhá asfalt na kousky.
Stará Lada zvládá i rychlost 300 km/h
Stará Lada zvládá i rychlost 300 km/h
Boosted Boris

reklama

Není to tak dlouho, kdy jsme vám ukazovali Ladu 2104, která si na okruhu vychutnávala i ostřejší supersporty. Ačkoliv to tak nevypadá, právě Lada je zevně hodně oblíbeným kouskem, ze kterého kde kdo dělá takzvané sleepery. Tedy auta, která na první pohled nevypadají, ale následně vám ve vteřině ukážou zadní světla. Dnešní video je tak další ukázkou neutuchající vášně pro sovětskou klasiku.

Uvidíte v něm právě Ladu 2104, která ale levou zadní zvládá i rychlost atakující 300 km/h. Původní, nepříliš výkonný čtyřválec, nahradil o poznání výkonnější přeplňovaný dvoulitr taktéž se čtyřmi válci. Jeho původ je u Nissanu Silvia, ve kterém byl naladěn na 250 koní. To se ale majiteli Lady zdálo moc málo, a tak se několika úpravami dostal až na výkon 420 koní. Tohle monstrózní stádo by původní Lada asi nezvládla, a tak také musela projít sérií úprav, díky kterým výkon bez problému přenáší na vozovku. Jen namátkou zmíníme třeba převodovku, která je taktéž z Nissanu. Z něj mimochodem pochází i některé díly v interiéru.

reklama

reklama