VIDEO: Takhle pražská tramvaj zdemoluje auto. Dávejte pozor!

Pražský dopravní podnik natočil video, které zachycuje srážku tramvaje jedoucí 40 km/h a osobního auta. Video má sloužit jako odstrašující příklad pro ty řidiče, kteří si často neuvědomují, že tramvaj má přednost a její náraz je devastující.
Takhle pražská tramvaj zdemoluje auto. Dávejte pozor!
Takhle pražská tramvaj zdemoluje auto. Dávejte pozor!
Dopravní podnik hl. m. Prahy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Podle dopravního podniku čeští řidiči často nevědí, jak se vlastně zachovat, když se jim cesta kříží s tramvajovými kolejemi. Bohužel ale také stoupá počet nehod tramvají s chodci. Ti si zase neuvědomují, že právě před tramvají nemají přednost ani na přechodu.

Jen za prvních šest měsíců letošního roku se v Praze stalo 672 nehod, ve kterých figurovala tramvaj. Z toho se srážky tramvaje s autem týkalo 556 případů. Ani loňská čísla nejsou o moc mírnější. Celkem se stalo 1359 nehod a z toho se v 1095 případech střetla tramvaj s autem. Podle dopravního podniku velkou většinu nehod zavinili sami řidiči automobilů. Řidiči tramvají jsou viníky jen asi v každém sedmém případě nehody. Navíc prý zavinění jejich strany stále pomalu klesá.

Co se chodců týče, za prvních 6 měsíců letošního roku se stalo 41 takových nehod. Za loňský rok to bylo celkem 99 nehod. Chodci musí mít na paměti, že pokud není přechod přes koleje opatřen semaforem, musí dát tramvaji vždy přednost.

Aby sílu rozjeté tramvaje a následný náraz do auta dopravní podnik co nejvěrněji, ale přitom bezpečně ukázal řidičům i chodcům, natočil toto zajímavé video. Srážka je díky několika kamerám vidět jak z pohledu řidiče tramvaje, tak z vnitřku auta. Není to hezká podívaná, ale bohužel je založená na realitě pražských ulic.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama