VIDEO: Takhle se vyrábí elektrický pohřebák Tesla S

Pokud jste zastánci elektromobilů a soucítíte s životním prostředím, bude pro vás nabídka jedné nizozemské pohřební služby jistě hodně zajímavá. Nabízí totiž pohřební vůz postavený na základech ekologické Tesly Model S.
Tesla Model S jako pohřební vůz
Tesla Model S jako pohřební vůz
RemetzCar

Když auta milujete celý život, je jasné, že i ta poslední cesta musí mít váš styl a musí mít prostě grády. Přece se nenecháte odvézt nějakou otlučenou dodávkou. :) Možná budete namítat, že na té poslední cestě už je to jedno, ale s tím nesouhlasíme. Je přeci potřeba se rozloučit tak, jak jste žili. Ti z vás, kteří holdují třeba zapáleným pneumatikám, budou muset sáhnout po nějakém tom BMW. Ti z vás, kteří zase fandí ekologii a moderním technologiím, mohou sáhnout po téhle upravené Tesle.

Nissan Leaf jako pohřební vůz.

Ekologicky až do hrobu. Elektromobilem v proutěné rakvi

Konkrétně mluvíme o Tesle Model S 70, tedy o autě s výkonem 315 koní. Zrychlit z 0 na 100 km/h zvládne za 5,5 sekundy a disponuje dojezdem až 370 km. Uznejte, že by to teoreticky mohla být pořádně rychlá cesta a navíc úplně tichá.

Z fotek je patrné, že z Tesly zůstala jen přední část pohřebního auta. Místo zadních dveří je zcela výklopná a pro účely převozu nebožtíků také praktická stěna. Auto po přestavbě narostlo o 800 mm na konečných 5 779 mm. Do zadní části se díky tomu vejde rakev o délce až 2 170 mm. Smutné téma? Ne! Je to bohužel realita, které se nevyhneme. Tak proč ji prostě jen nepojmout tak nějak po svém. :)

reklama