VIDEO: Top 5 Porsche s nejlepším křídlem. Souhlasíte?

Porsche se poslední dobou vrací do své historie a ve videích nám představuje své nejlepší modely. První video nám představilo pětici nejraritnějších modelů, druhé představilo pět aut s nejlepším zvukem a třetí nám ukáže Porsche s nejdivočejšími přítlačnými křídly.
Top 5 Porsche s nejlepším křídlem
Top 5 Porsche s nejlepším křídlem
Porsche

reklama

Porsche mělo v historii poměrně dost modelů, jejichž přítlačná křídla na sebe poutala velkou pozornost. Vybrat pět těch nej tedy rozhodně nebyla jednoduchá volba. Ale povedlo se. Žebříček na pátém místě startuje novinka Porsche Cayman GT4. Čtvrté místo zaujímá Porsche 959, jehož přítlačné křídlo bylo umně zakomponováno do karoserie. Bronzovou pozici si odváží "kachní ocas" původního Porsche 911 Carrera 2,7 RS. Druhé místo je možná trochu překvapení, protože podle automobilky ho dostává Porsche Panamera Turbo. Jeho křídlo není pevné, není ani nijak nápadné, jde spíše o technickou lahůdku. Křídlo se totiž vysouvá a rozkládá z víka zavazadelníku až při vyšších rychlostech.

A které auto si odváží prvenství? Nemůže to být nic jiného, než ikonické závodní Porsche 935/78 Moby Dick. Stačí se jen podívat na úvodní fotku z videa a je jasné, že tohle auto si první místo odváží zaslouženě. Jde o závodní speciál, který se poprvé představil v sezóně 1978. Poháněl ho přeplňovaný šestiválec o objemu 3,2 litru, který dosahoval výkonu až 845 koní, díky čemuž mohl uhánět maximální rychlostí až 366 km/h.

5 Porsche s nejlepším zvukem

VIDEO: 5 Porsche s nejlepším zvukem. Volume doprava!

 

Porsche vybralo 5 nejlepších aut historie

VIDEO: Porsche vybralo 5 nejlepších aut. Souhlasíte?

reklama

reklama