VIDEO: Ve Španělsku zavřeli továrnu na falešná Ferrari

Když si chcete pořídit Ferrari, je potřeba si připravit pěkný balík peněz. Když na něj nemáte, můžete sáhnout po replice. Ve Španělsku ještě před nedávnem existovala celá továrna na taková falešná Ferrari. A celkem se jí dařilo.
Ve Španělsku zavřeli továrnu na falešná Ferrari
Ve Španělsku zavřeli továrnu na falešná Ferrari
RT

reklama

Není se co divit. Firma, která auta vyráběla, si dávala hodně záležet, aby výsledky její práce byly co nejvěrněji podobné svým předlohám. Technici tak monokoky stavěly z laminátu a dokázali prý vyrábět palubní desky tak dokonalé, že byly k nerozeznání od italských originálů. Firma prý zvládala vyrábět i falešné dokumenty k jednotlivým vozům. Z toho tedy vyplývá, že nejspíš ta auta neprodávala jako repliky, ale jako originály.

Nekompromisní zásah

Cena jedné takové stavby byla kolem 41 tisíc eur, tedy něco lehce přes 1 milion korun. A zákazníků prý měli celkem dost. Policie si na továrnu došlápla díky jednomu z inzerátů, který se příslušníkům moc nepozdával. Je ale dost dobře možné, že některý z příslušníků měl dobré oko a všiml si, že jde o repliku. Nakonec bylo při zátahu zadrženo 14 aut a několik zaměstnanců. Obviněné zaměstnance čeká prý vysoký trest.

Je ale zajímavé, že právě ve Španělsku to není první případ podobné továrny na repliky supersportovních aut. Na druhém videu uvidíte, jak to v dílně velmi podobné té dnešní vypadalo před čtyřmi lety, kdy si na ni taktéž došlápla místní policie.

reklama

reklama