VIDEO:Kámen, nůžky, sekera. Rozbít okno u auta je těžší, než se zdá!

I když si zloději právě boční okna při vykrádání aut vybírají nejčastěji, rozbít ho není žádná legrace. Obzvlášť u některých aut. Pomoct nemusí ani kladivo nebo sekera.
Rozbít okno u auta je těžší, než se zdá!
Rozbít okno u auta je těžší, než se zdá!
Extreme AutoMoto

reklama

Nebojte, následující video, ve kterém se parta mladíků pokouší rozbít okno u BMW řady 5 generace E60, není žádný záznam nepovedené loupeže. Jeden z nich je majitelem auta, ale uvnitř si zabouchl klíče. Rozbít boční okno je tak tou nejlevnější a možná na první pohled nejjednodušší cestou, jak se do auta zase dostat.

Nejdříve zkusili starý dobrý kámen. Ten sice často zabere, ale v tomto případě s oknem ani nepohnul. Pak zkusili kamenem tlouct do šroubováku, ale překvapivě ani v tomto případě nebyli úspěšní. Pánové vzali do ruky i sekeru, ale i té okno odolalo. Všichni tři se opravdu činili, ale okno vše vydrželo.

Také přemýšlíte nad tím, jak je to možné? Možná se prostě ani jeden dost nesnaží a do ran nedá dost velkou sílu. Nebo si spíše pro svůj pokus o rozbití okna vybrali jeho špatnou část. Okno je totiž stavěné na to, aby něco vydrželo. A uprostřed, kam se všichni tři trefují, funguje jako trampolína. Náraz se rozptýlí do celého okna a tím ztratí na účinnosti. Kdyby se pokusili strefit se blíž ke kraji okna, jistě by uspěli a možná na první dobrou. Navíc je možné, že okno má nalepeno nějakou fólii, která by ránu lehce ztlumila. Je to celkem zajímavá zkouška fyzikálních zákonů i výdrže jednoho obyčejného okna.

reklama

reklama