Vrah Porsche 911? Možná. Každopádně Mercedes-AMG GT

Prý má všechno nejlepší z toho, co dnes Mercedes-Benz nabízí. Prý je luxusní, sportovní, dokonalý. Mluvíme o voze Mercedes-AMG GT.
Mercedes-AMG GT
Mercedes-AMG GT
Mercedes-Benz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mercedes-Benz AMG GT Foto: Mercedes-BenzAno, to je jeho oficiální jméno. Nedávno jsme vám ukázali  fotky jeho interiéru. A teď vydal Mercedes světu jednu celkem nezřetelnou fotku profilu. A i tak vypadá auto skvěle.

Že to je Mercedes, nepoznáte. Stejně tak to může být i Speedback GT, TVR nebo cokoli jiného. Jedno je jisté. Auto nebude mít výklopné dveře vzhůru, takže skutečně půjde o (ne)nástupce Gullwingu, jak jsme psali už minule.

To, co víme také, je, že pod kapotou bude přeplňovaný osmiválec. Výkon zatím jasný není, ale mluví se o minimálních 480 koních a maximálních… Asi kolem 580. Ale to bude zřejmě limitovaná edice. Standard bude někde kolem 520 koní.

Nás ale teď zajímá, kdy se auto představí. Ohlášená premiéra je na podzim tohoto roku. Jenže proč by Mercedes posílal do světa fotku auta právě teď? Odpověď hledejte ve Formuli 1. Už 20. července se jede velká cena F1 na Hockenheimringu. A právě tady se pravděpodobně poprvé prožene po závodní dráze. To by tak nějak sedělo lépe než čekání na podzimní autosalon, ergo do Paříže, kde mají hlavní slovo francouzské automobilky. Padnout letošní podzim na Frankfurt, tak Mercedes asi neváhá. Takhle si udělá reklamu během nejsledovanějších motoristických závodů planety.

Mercedes AMG GT
Mercedes AMG GT

 

Text: Jan Čech, Foto: Mercedes-Benz

Reklama
Reklama