Vychovávač srazil motorkáře a vyfasoval za to dlouhé vězení

Situaci, kdy by vás v zápalu výchovy někdo ohrozil nebo omezil, asi znáte. Podobných řidičů je totiž stále dost. Jednoho takového šílence nakonec dostihla karma v podobě zákona a dlouhého vězení.
Vychovávač srazil motorkáře a vyfasoval za to dlouhé vězení
Vychovávač srazil motorkáře a vyfasoval za to dlouhé vězení
ViralHog

reklama

Prokázat, že vás někde blokoval v levém pruhu jen proto, že on přece jede 130 km/h a vy chcete jet rychleji, je těžké. Naštěstí ne všude jsou zákony tak liknavé, jako třeba právě u nás. Ve Spojených státech se s podobnými řidiči, kteří používají auto doslova jako zbraň, vůbec nepářou. Dnes vám představíme jednoho takového vychovávače, který za svůj nepochopitelný čin vyfasoval vězení.

Toho rozčílila posádka motocyklu, která předjížděla na plné čáře. Ano, není to správné, ale jeho reakce je naprosto nepochopitelná. Začal jim totiž blokovat cestu a vydrželo mu tak dlouho, až se mu jeho chování vymklo z rukou a motorku srazil na zem. Dotyčný se jmenuje William Crum a pro policii není žádným nováčkem. Ta nakonec 69letého důchodce zatkla a obvinila ho z útoku smrtící zbraní.

Soud neměl slitování

Protože byli při incidentu oba motorkáři zraněni, vyšetřovala to policie jako dva rozdílné útoky. Důchodci za oba hrozilo až 40 let za mřížemi. Vzhledem k jeho věku by se to prakticky rovnalo doživotí.

Crum už je pro soudy a policii známým výtržníkem. V roce 1994 byl přistižen při řízení bez řidičáku. V roce 2007 byl zase vyšetřován za nebezpečnou jízdu a výhrůžky malým dětem. Soud ho proto nechal ve vazbě až do konečného rozhodnutí, které padlo před pár dny.

Konečný verdikt je 15 let za mřížemi bez možnosti propuštění. K tomuto verdiktu pomohl i fakt, že důchodce po zatčení prohlásil, že je mu úplně jedno, že někoho srazil. Otázkou je, jestli je ten člověk „jen“ blázen, nebo jestli je opravdu tak bezcitný a zlý. Co si o takovém trestu myslíte vy? A zažili jste někdy situaci, kdy vás měl jiný řidič tendence vychovávat? Dejte nám vědět.

reklama

reklama