Žádné pózování. Drahé hypersporty dostaly pořádně do těla

Auta jsou od toho, aby se s nimi jezdilo. Ty nejúžasnější stroje však často jen postávají v garážích nebo co chvíli mění majitele v aukcích. Najdou se ovšem lidé, kteří si je troufnou dovést až na úplnou hranu jejich schopností.
Porsche 918 Spyder
Porsche 918 Spyder
Carspotter Jeroen

reklama

Když už si myslíte, že vás nějaké to video z Nürburgringu nemůže překvapit, přijde něco jako dnes. Na této báječné trati se vám představí McLaren P1 LM a Porsche 918 Spyder, tedy dva zástupci těch nejzajímavějších hyperaut dnešní doby. A věřte, že bude na co se dívat!

Diskutovat o tom, jestli je Porsche 918 Spyder jedním z vrcholů německého inženýrství, asi nemá cenu. Pokud by snad někdo pochyboval, pak připomeneme, že nabízí celkový výkon 887 koní a točivý moment neskutečných 1280 Nm. Jde o hybrid, který kombinuje 4,6litrový osmiválec spalující benzín a dva elektromotory. Řidič mu na okruhu dával pěkně zabrat. Auto řve takřka v omezovači, a i když jede naplno, tak v zatáčkách předvádí až děsivou jistotu.

Druhý autem, které se na náročném závodním okruhu ukázalo, byl McLaren P1 LM. To je vlastně upravený závodní speciál, který může i na silnice mezi nás, běžné smrtelníky. Taktéž jde o hybrid, jehož základ ale tvoří 3,8litrový osmiválec dopovaný dvěma turbodmychadly. Stejně jako závodní verze, má i tato civilnější výkon rovných 1 000 koní. A v zeleném pekle tohle super auto předvedlo to nejlepší, co umí. Zvuk auta je oproti Porsche úplně jiný a mohou za to především turbodmychadla. Hodně vás budou bavit i jiskry, které od něj v určitých pasážích létají. No, takhle si my představujeme automobilové nebe. Co vy? :)

reklama

reklama