Zapomeňte na Panameru. Klasická Corvette dostala dveře navíc

Na aukčním serveru eBay občas najdete podivuhodné věci. Jako třeba vzácný Chevrolet Corvette se čtyřmi plnohodnotnými sedadly, který navíc díky sadě odnímatelných panelů můžete proměnit v kabriolet.
Chevrolet Corvette z roku 1979 dostal dveře navíc.
Chevrolet Corvette z roku 1979 dostal dveře navíc.
ebay

reklama

Prodejce uvádí, že těchto výjimečných aut z dílny California Custom Coach vzniklo pouhých šest kusů. Chevrolet Corvette America z roku 1979 je také pozoruhodný tím, že je to targa, má tedy odnímatelnou střechu. Ve čtyřdvéřovém uspořádání je to obzvláště zajímavá koncepce, jak můžete posoudit v galerii. Vůz má najeto necelých 90 tisíc kilometrů, popravdě však vypadá na víc - jeho stav rozhodně není ideální, alespoň podle potrhaného interiéru a zašlého laku.

Jako správná Corvette má America pod kapotou osmiválec, v tomto případě o objemu 5,7 litru a výkonu kolem 350 koní. Když uvážíme, že jde o poměrně vzácné auto a není to žádná podomácku zbastlená přestavba, je vyvolávací cena poměrně rozumná. Inzerát na eBay začíná na ceně 35 tisíc dolarů, což je v přepočtu 890 tisíc korun. Za 65 tisíc dolarů (1,65 milionu korun) pak můžete vůz získat okamžitě, to už nám však připadá jako příliš vysoká částka.

reklama

reklama