Zavedení nového bodového systému se prozatím odkládá

Projednávání tvrdšího, ale přehlednějšího bodového systému, který měl brzy vstoupit v platnost, se odkládá. A to minimálně do podzimu, kdy proběhnou parlamentní volby.
Skvělé zvládnutá honička českých policistů-ilustrační obrázek
Skvělé zvládnutá honička českých policistů-ilustrační obrázek
https://i.ytimg.com

reklama

Koncem roku jsme vám říkali o tom, že ministerstvo dopravy hodlá novelizovat bodový systém. Ten měl takřka ve všech ohledech zpřísnit, nicméně měl být také zpřehledněn. Tvrdší tresty měly padat za jízdu pod vlivem drog nebo alkoholu, ale také za zavinění dopravní nehody s vážným zraněním. Právě tyto přestupky měly být ohodnoceny pokutou ve výši až 75 tisíc korun. Mnohem dráž, až 25 tisíc korun pak měla stát pokuta za jízdu bez aktuální lékařské prohlídky a až 10 tisíc korun měla stát jízda s telefonem v ruce.

Jenomže volby se blíží a současné vedení ministerstva s Danem Ťokem v čele už nechce nic řešit. Počká proto raději až na to, jak dopadnou parlamentní volby, které se uskuteční koncem října letošního roku. Pak je otázkou, kdy si nově zvolení zákonodárci najdou čas na projednávání nového bodového systému. A kdy tedy nakonec vlastně vejde v platnost. Původní termín, tedy začátek roku 2018 není v tuto chvíli zrovna reálný.

Vysoké pokuty, nové přestupky. Na silnicích se zase přitvrdí

Vysoké pokuty, nové přestupky. Na silnicích se zase přitvrdí

reklama

reklama