Zvýšená Octavia bude stát skoro 700 tisíc

Zprávy o zvýšených outdoorových vozech koncernu VW se během dvou dnů pořádně rozrostly. Nejdřív oznámili příchod Seatu Leon X-Perience a pak i ceny Škody Octavia Scout. Tak to vezmeme při jednom.
Škoda Octavia Scout
Škoda Octavia Scout
Škoda Auto
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nejdřív tu zajímavější pro český národ – Škoda Octavia Scout nové generace se bude prodávat na českém trhu za 682 900 Kč. Zdá se vám to hodně jako startovní cena? Uvažte ovšem, že jde o motor 2.0 TDI se 110 kW. Silnější diesel se 135 kW a DSG převodovkou je dražší o 52 000 Kč. Benzínový 1.8 TSI s DSG je proti základu dražší o 12 000 Kč.

Všechny motory splňují normu Euro 6, což je samozřejmé, protože auta se začínají prodávat v srpnu a Euro 6 startuje v září.

Všechny vozy mají v základní výbavě dvouzónovou klimatizaci, elektricky ovládaná boční okna, barevný displej Maxi DOT, malý kožený paket, dešťové čidlo, autorádio Swing, tempomat a vyhřívaná přední sedadla. Za příplatek je parkovací asistent, adaptivní tempomat, asistent dálkových světel nebo bezklíčové odjišťování zámků a startování na tlačítko.

Škoda Octavia G-Tec

I Octavia může jezdit na zemní plyn

Podvozkově je Scout o 33 mm vyšší než základní model. Má sedmnáctipalcová kola, paket špatných cest a pohon všech kol zajištěný Haldexem páté generace. Nechybí ani elektronický závěr diferenciálu EDS na obou nápravách. A abychom nezapomněli – vzadu je víceprvková náprava.

Seat je na tom podobně

A pak je tady Seat Leon X-Perience. Jaký je rozdíl mezi těmito vozy? Předně – skoro žádný. Oba jsou oplastované a zvýšené kusy klasických kombíků. Seat má o dva milimetry nižší světlou výšku. Ale to je opravdu marginální problém.

S větším zájmem koukáme do technických údajů. Nechybí tady totiž vznětová šestnáctistovka s 81 kW. A pak je to i ve škodovce používaná 1.8 TSI a výkonnější 2.0 TDI. Co bude ve výbavě? V přehršli marketingových výplňových vět o tom tisková zpráva taktně mlčí.

A cena? Tak taky bohužel nemůžeme sloužit. Auto se bude prodávat od podzimu tohoto roku a cenu ještě neznáme.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama