Blizzard si došlápl na fanouškovský WoW server. Hráči hromadně skákali z útesu!

Nejpopulárnější privátní server, který emuloval původní World of Warcraft, jak vyšel před 10 lety, se pod hrozbou právníků odebral do věčných lovišť…
Hráčům toužícím zahrát si World of Warcraft postaru nedal Blizzard šanci...
Hráčům toužícím zahrát si World of Warcraft postaru nedal Blizzard šanci...

reklama

Nejúspěšnější MMORPG všech dob stále čítá herní základnu v řádu milionů. Mnoho hráčů ale s přibývajícími datadisky začala teskně vzpomínat na ‚staré dobré časy‘, kdy tráva byla zelenější a WoW zábavnější. Začaly tak vznikat privátní servery, které nabízely WoW v jeho původní podobě (s více či méně bugy). Tím nejpopulárnějším se stal Nostalrius, který se během roku vyhoupl až na 150 000 aktivních hráčů a 800 000 založených účtů. Ve večerních hodinách společně hrálo i 10 tisíc fandů, kteří zakládali guildy a opět zabíjeli 10 let staré bosse jako Onyxia nebo Ragnaros. Jenže teď je o nostalgické sbírání kytiček v Blasted Lands připravila flotila právníků od Blizzardu.

Rozhodnutí o okamžitém uzavření serveru přišlo jako blesk z čistého nebe a samozřejmě velmi rozladilo celou komunitu, která tím přišla o možnost znovu prožívat své první lásky v malebném prostředí Stormwind City. Petice, která prosí CEO Blizzardu Mika Morhaima o zvážení situace, má nyní již přes 200 tisíc podpisů. Poslední momenty před uzavřením serveru se hráči rozhodli strávit v pietním průvodu do lokace Thunder Bluff, kde pak postupně spáchali demonstrativní sebevraždu skokem z útesu, čímž nadobro ‚pohřbili‘ svou postavu.

Přeživší pak strávili závěrečné minuty společným rozloučením:

Uvízli jste v návykových spárech WoWka i vy? Souhlasíte s postupem Blizzardu nebo vám ty ‚staré dobré časy‘ také chybí?

Lukáš Volf
eSuba.eu

reklama

reklama